Strona główna » aktualności » OPOLSKIEJ WYPRAWY KRAJOZNAWCZEJ

OPOLSKIEJ WYPRAWY KRAJOZNAWCZEJ

W gorącą sobotę 20 czerwca w samo południe zebrało się 50 osób, aby zapoznać się pod okiem znawców z Opolską Katedrą pw. Podwyższenia Krzyża Świętego. Zebranych uczestników OPOLSKIEJ WYPRAWY KRAJOZNAWCZEJ powitał ks. dr Waldemar KLINGER, proboszcz parafii katedralnej, który w zwięzły sposób przedstawił historię powstania kolegiaty oraz wskazań na kilka interesujących punktów związanych z jej remontem.
Następnie Małgorzata KONOPKA, Prezes Zarządu Klubu Przewodników i Pilotów Wycieczek Województwa Opolskiego zapoznała zebranych z tym jakie nowości uwidoczniono po długim czasie remontu świątyni.

Jako trzecia wystąpiła dr Magdalena PRZYSIĘŻNA- PIZARSKA, archeolog prowadząca badania archeologiczne w czasie remontu kościoła. Zainteresowanie wystąpieniami było olbrzymie o czym niech świadczy fakt, że z zaplanowanych na wyprawę 90 minut wydarzenie trwało blisko dwa dwie godziny. Na zakończenie Jan PROKOP, Prezes Zarządu Towarzystwa Przyjaciół Opola złożył podziękowania występującym prelegentom i wręczył książkę Teresy Zielińskiej “Z miłości do Opola”, która ukazała się nakładem TPO przy okazji obchodów 60-lecia Towarzystwa.

Kolejne, wakacyjne spacery odbędą się w lipcu i sierpniu z tematem ULICA SZPITALNA. Obowiązują zapisy mailowe: tpo.opole@wp.pl lub telefoniczne 508 153 971

Fot. Bogusław Laitl Fotoklub Opole