Strona główna » Informacje 2023 » Rozmowa o rzeźbie – prof. Marian Molenda

Rozmowa o rzeźbie – prof. Marian Molenda

To kolejne spotkanie z cyklu Salon Opolskiej Nauki+CAS, a gościem tego wydarzenie był prof.dr.hab. Marian Molenda wykładowca Wydziału Sztuki Uniwersytetu Opolskiego. Profesor Marian Molenda kierownik Katedry Sztuk Pięknych U.O. zajmuje się rzeźbą kameralną, monumentalną, ceramiką, malarstwem i rysunkiem. Jest autorem kilkunastu pomników w Polsce, a w Opolu autorem pomników Agnieszki Osieckiej, Jerzego Grotowskiego, Czesława Niemena, Edmunda Osmańczyka, Janusza Kofty, Wojciecha Młynarskiego, Witolda Pileckiego, Jeremiego Przybory i Jerzego Wasowskiego.

Jego prace znajdują się w zbiorach wielu muzeów na cały świecie.

W Centrum Aktywizacji Społecznej w Opolu przy ul. Krakowskiej 32 jak co miesiąc, dzięki projektowi zadania publicznego sfinansowanego ze środków Urzędu Miasta Opola, możemy przedstawiać naszym mieszkańcom, ludzi, naukowców, artystów ich zawody i pasje.

Zapraszamy na kolejne spotkanie, które odbędzie się 10 października 2023r. o godz. 16.30 a gościem będzie prof.zw.dr.hab. Bogusław Nierenberg profesor emeritus Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.