Strona główna » Informacje 2024 » Salon Opolskiej Nauki

Salon Opolskiej Nauki

Za nami kolejne już 17-te spotkanie w ramach cyklu Salonu Opolskiej Nauki, organizowanej przez Towarzystwo Przyjaciół Opola. Wykład poprowadził dr inż. Grzegorz Jezierski, pracownik naukowy Politechniki Opolskiej, specjalista w zakresie technik jądrowych.

Dr inż. Grzegorz Jezierski jest autorem wielu publikacji w czasopismach popularno-naukowych n/t energetyki jądrowej oraz książki „Energia jądrowa wczoraj i dziś”, która ukazała się dzięki wsparciu m.in Państwowej Agencji Atomistyki.

Na spotkaniu poruszono wiele tematów związanych m.in. z rozwojem przemysłu jądrowego. Prelegent zwrócił uwagę na aktualne trendy w tym zakresie. Wskazał m.in. na kwestie bezpieczeństwa oraz energetyczną przyszłość świata.

Dziękujemy wszystkim za przybycie na spotkanie i oczywiście zapraszamy na kolejne „Salony Opolskiej Nauki” najbliższy 13 lutego (drugi wtorek miesiąca) o godz. 16.30 w Centrum Aktywizacji Społecznej przy ul. Krakowskiej 32 sala 308 IIp, a gościem Salonu będzie prof. dr hab. Stanisław Sławomir Nicieja

zdj. Stanisław Klusik