Strona główna » Informacje 2023 » Salon Opolskiej Nauki – „Sternicy mediów, a wartości”

Salon Opolskiej Nauki – „Sternicy mediów, a wartości”

Tym razem gościem Salonu Opolskiej Nauki był prof. zw. dr hab. Bogusław Nierenberg, który jest profesorem zwyczajnym Uniwersytetu Jagiellońskiego. Od 2018 roku profesor emeritus, nadal prowadzący wykłady i seminaria. Wcześniej był prodziekanem Wydziału Zarządzania i Komunikacji Społecznej, dyrektorem Instytutu Kultury UJ, a także kierownikiem katedry. Ponadto jest członkiem Komisji Nauk Organizacji i Zarządzania PAN w Krakowie. Był członkiem założycielem Polskiego Towarzystwa Komunikacji Społecznej, Polskiego Towarzystwa Naukowego Prawa Prasowego oraz członkiem Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego. Na jego dorobek edytorski składają się publikacje naukowe ponad 200 artykułów naukowych i 22 monografie (ostatnia wydana nakładem PWN nosi tytuł „Sternicy mediów”), oraz dwa tomiki poetyckie i zbiór felietonów radiowych. Był twórcą i pierwszym szefem Ośrodka TVP w Opolu.

 Za film dokumentalny „Jak rzeka…” otrzymał nagrodę Criticom Regional europejskich regionalnych telewizji, a za reportaż „Portret słowem malowany” otrzymał nagrodę Programu III Polskiego Radia.

tekst z Portalu Informacyjnego Opowiecie.info

Na następne spotkanie z cyklu Salon Opolskiej Nauki zapraszamy 14 listopada o godz. 16.30 do Centrum Aktywizacji Społecznej przy ul. Krakowskiej 32 sala 308. Gościem salonu będzie ks. prof. dr. hab. Piotr Morciniec

Serdecznie zapraszamy.

zdjęcia St. Klusik